Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

pardubicky-salon

Přednáška Centra pro studium politického islámu

7 fotek květen až září 2017 93 zobrazení
14.9.2017 se konala v Pardubicích přednáška CSPI
na téma"POLITICKÝ ISLÁM JAKO HROZBA PRO SVOBODNOU SPOLEČNOST".
Přednášejícím byl Mgr. Jan Zmeškal (CSPI)
a jako host Pardubického Salónu se do diskuze na závěr přednášky zapojil Alexander Tomský (politolog, pedagog, spisovatel, komentátor, publicista a překladatel).

http://www.pardubickysalon.cz/
https://www.facebook.com/PardubickySALON/

REPORTÁŽ
"Reportáž psaná na Koránu, aneb my se o islám nezajímáme, ale on se zajímá o nás."
14. 9. 2017 uspořádal Pardubický Salón další besedu,
hostem byl tentokrát Mgr. Jan Zmeškal z Centra pro studium politického islámu.
Téma besedy: „Politický islám jako hrozba pro svobodnou společnost".
Islám dnes je oproti nedávné minulosti malován na růžovo z mnoha důvodů.
Vyjadřují se k němu politici, herci, papež a jiné „celebrity“ a popírají jeho nebezpečí.
Všechny diskuze jsou založeny hlavně na emocích. Kdo je proti a má jiný názor, je onálepkován jako xenofob, rasista, extremista. Ruší tím opakovanou mantru elit a pochybných lidskoprávních aktivistů, že muslimové jsou v Evropě menšina a proto si zaslouží ohled a pomoc.
Úkolem CSPI je tyto mýty vyvracet, uvést na pravou míru a hlavně dostat empirické informace k lidem.
„Biblí“ islámu jsou tři knihy – korán, síra a hadíthy.
Korán je Allahova přímá řeč a tvoří 14 % textu z celé trilogie. Zbytek, tj. 86 % textu, je věnováno Mohamedovi a příběhům z jeho života. 51 % z celého textu se zároveň zabývá nevěřícími,
31 % se věnuje džihádu. Z textu je také dané, že Mohamed byl dokonalý tvor a všichni by měli žít podle jeho vzoru, i přesto, že se tím vrací do středověku.
Islám je hlavně z větší části politická ideologie, která přikazuje muslimům vést válku proti lidstvu, dokud všichni nepřijmou islám za své náboženství.
Nedílnou součástí islámu je právo šaria = islámské právo.
Šaria podporuje otroctví, hierarchii lidí - muslim je víc než káfir (nevěřící), muž je víc než žena, čímž prakticky uzákoňuje méněcennost žen, apod. Svoboda vyznání v islámu neexistuje. Pokud muslim opustí islám, kterýkoli muslim ho může zabít. Pro islám je také charakteristická dualistická etika – muslim může lhát káfirům, ale ne muslimům, dobro v islámu je jen to, co islám podporuje. Ostatní je zlo.
Cestou k nastolení islámu je džihád = svatá válka.
Ten je možné provádět několika způsoby: srdcem – tzn. být lepším muslimem, být vzorem; jazykem – šíření islámu slovem, písmem; rukou – podporovat výstavby mešit, provádět veřejné modlitby, charita, uplácet politiky; mečem – to je již současná realita v západní Evropě. Džihád je pro muslima povinnost a je za něj odměna – vstup do ráje a smazání hříchů.
Z pohledu džihádu je vlastně Mohamed nejúspěšnější vojevůdce, i 1 400 let po jeho smrti za něj jeho bojovníci válčí a bohužel i vyhrávají svoje bitvy.
My, obyvatelé Evropy, se postupně (někde rychleji, někde pomaleji) stáváme dhimmí – občany druhé kategorie, kterým je dovoleno platit džizju (povinnou daň), ale brzy už ztratíme veškerý politický vliv na chod společnosti. Díky našim slabým politikům vyměňujeme naši svobodu za krátkodobou bezpečnost. Jak víme i z nedávné historie, o společnosti rozhoduje odhodlaná menšina proti pasivní většině. A Islám, jako každá totalitní ideologie se nezastaví, dokud nedosáhne cíle.
Do následné diskuze se zapojil i další host Pardubického Salónu - politolog Alexander Tomský.
Datoval nám i počátek západní zaslepenosti a politiky appeasementu - první vydání Satanských veršů muslimského spisovatele Salmana Rushdie v roce 1988. Za toto dílo byl autor odsouzen Ajatolláhem Chomejnim k trestu smrti, který může vykonat každý muslim.
Proti knize se konaly demonstrace v Karáčí, Bombaji i ve Velké Británii, proti kterým policie nezakročila, přestože v evropské civilizaci je vyhrožování smrtí trestný čin. Západní levičácké elity totiž tak nenávidí západ a kapitalismus, že jsou schopny ho obětovat islámu.
A cože se stane jako první, když nějaké ulice obsadí muslimové? Zmizí psi. A proč? Neuvěřitelná odpověď. Mohameda kousl pes a proto muslimové nenávidí psy a tak je z ulice vyženou nebo zabijí.
Od dalšího diskutujícího jsme se dozvěděli, že naše beseda je ve státech jako Finsko a Švédsko (pan Tomský přidal i Velkou Británii, Francii, Německo..) nemožná, za tyto aktivity se vyhazuje z práce, konají se soudy - platí se vysoké pokuty, padají i tresty vězení. Věru, velmi demokratické…
A jak lze chápat všechny články po každém atentátu? Známe to všichni, on to byl takový milý kluk, chodil na pivo, za holkama, kdo by to byl do něj řekl? Jak nám objasnil přednášející Jan Zmeškal, nejjednodušší je právě džihád mečem. Hříchy se smažou a na atentátníky čeká ráj.
A tak bych celou reportáž uzavřela poděkováním všem, kteří se nebojí mluvit o islámu a bojují za zachování naší židovskokřesťanské civilizace, svobody a demokracie pro naše děti a vnuky.
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron