Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

pardubicky-salon 

Přednáška s Ivo Strejčkem

7 fotek únor až září 2017 - zobrazení
REPORTÁŽ
Ivo Strejček v Kavárně Evropa – o čem byla řeč.
23.2.2017 k nám zavítal na pozvání Pardubického Salónu poradce prezidenta Václava Klause a člen dozorčí rady IVK Ivo Strejček se svou přednáškou na téma „Svět, Evropa a my v roce 2017 - naděje a problémy“.
Po přivítání a předání našeho daru – perníkového loga Pardubického Salónu, se Ivo Strejček ujal slova a před třicítkou posluchačů začal nejdříve se stavem USA po zvolení D. Trumpa americkým prezidentem, které je pro něj milým překvapením stejně tak jako úspěch hlasování v Brexitu. V této souvislosti promluvil i o snahách vyvolat Czexit, které nepokládá za reálné a pokud by přeci jednou EU skončila, tak ČR bude jedna z poslední zemí, která ji opustí.
Co se EU týče, vše závisí na vývoji v Německu a ve Francii. Dá se říci: buď Evropa bude německá nebo Německo evropské. Zde varoval před jistou „stádností“ německých voličů, kteří jdou slepě ve směru multikultury, ale stejně tak jsou schopni zcela otočit.
Na podzim jsou v této zemi rozhodující volby a šanci na to, stát se říšským kancléřem má Martin Schulz, který pronesl dle týdeníku Echo větu: „Evropa potřebuje novou krev imigrantů (voličů), kteří budou pro Panevropskou budoucnost, nezatíženou národními státy“. Nacionálně smýšlející původní obyvatelé Evropy jsou pro něj trpěným pozůstatkem určeným k postupné eliminaci.
V nadcházejících volbách všichni zároveň jdou proti AfD, která je proti všeobecnému kurzu vítání novodobých kolonizátorů.
Dalším důležitým milníkem v tomto roce budou volby ve dvou zakládajících zemích EU, prezidentské ve Francii a parlamentní v Nizozemsku. Po neočekávaných výsledcích voleb v USA a referendu ve VB, by Le Pen a Wilderse hned neodepisoval, můžeme být ještě mile překvapeni.
V ČR bude situace kopírovat vývoj v okolních státech, lidé jsou ve většině buď spokojeni či se odmítají byť jenom zabývat myšlenkami na vzdálenější budoucnost než jsou nejbližší "koblihové orgie". Svou roli v tom hrají i mainstreamová média, které se snaží ukolébat veřejnost. Zde se k Ivo Strejčkovi přidal i přítomný předseda Alternativy pro ČR Petr Štěpánek, který se médii dlouhodobě zabývá.
Na otázku koho volit v nadcházející parlamentních volbách, pokud jste spíše konzervativně a národně smýšlející volič, si v tuto chvíli sám sobě nedovede jednoznačně odpovědět. Heslo ODS „Patříme na západ" je bez obsahu, Realisté zatím vedou nereálné řeči a chybí jim opravdový start do kampaně, Svobodní jsou rozpolceni a SPD jsou sázkou do loterie s výhrou, o které nikdo neví, co je vlastně zač.
S Petrem Štěpánkem se shodují na tom, že téměř ve všech stranách (o TOP09, SZ, Pirátech apod. se nebavíme) existují na budoucnost EU v souvislostí migrací a pronikáním totalitní náboženské ideologie příchozích do našeho prostoru dva pohledy,pro a proti. Bohužel ten, který si přeje bránit se nebezpečí, je zatím stále v menšině.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron