Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

pardubicky-salon

Přednáška s Ivo Strejčkem

7 fotek únor až září 2017 29 zobrazení
REPORTÁŽ
Ivo Strejček v Kavárně Evropa – o čem byla řeč.
23.2.2017 k nám zavítal na pozvání Pardubického Salónu poradce prezidenta Václava Klause a člen dozorčí rady IVK Ivo Strejček se svou přednáškou na téma „Svět, Evropa a my v roce 2017 - naděje a problémy“.
Po přivítání a předání našeho daru – perníkového loga Pardubického Salónu, se Ivo Strejček ujal slova a před třicítkou posluchačů začal nejdříve se stavem USA po zvolení D. Trumpa americkým prezidentem, které je pro něj milým překvapením stejně tak jako úspěch hlasování v Brexitu. V této souvislosti promluvil i o snahách vyvolat Czexit, které nepokládá za reálné a pokud by přeci jednou EU skončila, tak ČR bude jedna z poslední zemí, která ji opustí.
Co se EU týče, vše závisí na vývoji v Německu a ve Francii. Dá se říci: buď Evropa bude německá nebo Německo evropské. Zde varoval před jistou „stádností“ německých voličů, kteří jdou slepě ve směru multikultury, ale stejně tak jsou schopni zcela otočit.
Na podzim jsou v této zemi rozhodující volby a šanci na to, stát se říšským kancléřem má Martin Schulz, který pronesl dle týdeníku Echo větu: „Evropa potřebuje novou krev imigrantů (voličů), kteří budou pro Panevropskou budoucnost, nezatíženou národními státy“. Nacionálně smýšlející původní obyvatelé Evropy jsou pro něj trpěným pozůstatkem určeným k postupné eliminaci.
V nadcházejících volbách všichni zároveň jdou proti AfD, která je proti všeobecnému kurzu vítání novodobých kolonizátorů.
Dalším důležitým milníkem v tomto roce budou volby ve dvou zakládajících zemích EU, prezidentské ve Francii a parlamentní v Nizozemsku. Po neočekávaných výsledcích voleb v USA a referendu ve VB, by Le Pen a Wilderse hned neodepisoval, můžeme být ještě mile překvapeni.
V ČR bude situace kopírovat vývoj v okolních státech, lidé jsou ve většině buď spokojeni či se odmítají byť jenom zabývat myšlenkami na vzdálenější budoucnost než jsou nejbližší "koblihové orgie". Svou roli v tom hrají i mainstreamová média, které se snaží ukolébat veřejnost. Zde se k Ivo Strejčkovi přidal i přítomný předseda Alternativy pro ČR Petr Štěpánek, který se médii dlouhodobě zabývá.
Na otázku koho volit v nadcházející parlamentních volbách, pokud jste spíše konzervativně a národně smýšlející volič, si v tuto chvíli sám sobě nedovede jednoznačně odpovědět. Heslo ODS „Patříme na západ" je bez obsahu, Realisté zatím vedou nereálné řeči a chybí jim opravdový start do kampaně, Svobodní jsou rozpolceni a SPD jsou sázkou do loterie s výhrou, o které nikdo neví, co je vlastně zač.
S Petrem Štěpánkem se shodují na tom, že téměř ve všech stranách (o TOP09, SZ, Pirátech apod. se nebavíme) existují na budoucnost EU v souvislostí migrací a pronikáním totalitní náboženské ideologie příchozích do našeho prostoru dva pohledy,pro a proti. Bohužel ten, který si přeje bránit se nebezpečí, je zatím stále v menšině.
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron